ART KLUB

pro odvážné malíře samouky

5 denní výzva - 4 den

Ukázka obsahu č. 7

Ze základů malby - Kompozice 70/30

A máme tu čtvrtý den a ten věnujeme teorii, neboť jak se říká: trochu teorie nikoho nezabije. Věřte mi, právě ta troška teorie malířům samoukům chybí a kolikrát stačí jen málo a obraz by byly v tu ránu o level výš. Pro naši výzvu jsem vybrala jedno z používaných pravidel kompozice. To abyste věděli, že je jich víc. Třeba právě toto pravidlo někdy využijete a přinese vám kompoziční řešení pro vaše díla.

A je třeba dodat, že dalším používaným kompozičním nebo i jiným malířským osvědčeným postupům se budu v ART Klubu vracet pravidelně.

Kompozice trochu jinak - pravidlo 70/30

Kompozice se tvoří různě, používají různé osvědčené způsoby, jedním z nich je pravidlo 70/30, jednoduchý pohled na věci kolem sebe. Diváka je třeba vést, ale nezahltit.

Tak to je nahlédnutí do části teoretické, pamatujme : Teorie je vždy jen teorie, proto ji ověřujeme , zkoumáme a snažíme se jí porozumět. Teorii bereme jako vodítko, není to vždy závazné pravidlo, jen se obecně došlo k nějakým závěrům, díky zkoumání. 

A protože jsme umělci, tak my si můžeme dovolit i některou teorii trochu brát s rezervou nebo ji dokonce jen vnímat, že existuje, nic víc. Protože jsou malířské styly, kde nejde o pravidla ani realitu, jde více o představu, sen, pocity a tam se vše mění.

Dokonce si můžete vytvořit pro svou tvorbu, své vyjádření, taky svou teorii nebo své pravidlo.. I tom si budeme povídat. Buďte sví a buďte vnímaví a otevření a svým malováním se bavte.

Ukázka obsahu č. 8

Následuje obsah trošku odpočinkový. Někdy je dobré zastavit se, rozhlédnout se a zjistit, že nemusíme být ani dokonalé, ani za hvězdy, abychom byly šťastné. Jde jen o úhel pohledu na vlastní život, na způsob, jak co prožíváme. Dovolme si lehkost bytí…. i v malování. Netřeba super výbavu, netřeba ateliér, stačí mít chuť a udělat si to po svém.

Ze života malířů...

Mít doma kousek louky

Takovou jsem měla zakázku, je to už hodně dávno a s úsměvem vzpomínám… Byl to obraz, kdy jsem poprvé zkusila namalovat plnou kytici, plnou květů, drobných lučních trav a  podívejte se, jak to dopadlo.

Končí náš 4 den, čtyři dny pro vás ode mne.

5 den je dnem ART Klubu. Je to den rozhodnutí ! V úvodu každé stránky 5DENNÍ VÝZVY je nahoře tlačítko, které vám otevře stránku s infomacemi, klikněte a  informace si přečtěte! Děkuji!

Malujte přátelé, štětec je kamarád, plátno je okno a barvy, to jste vy…..

Mějte se krásně a malujte přátelé… .. .

„Chyby v malbě neexistují – jsou to jen nové směry a příležitosti.“

Copyright © 2020 – 2024, VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA – Marie Veselská, GDPR, obchodní podmínky, kontakt.